Alkohol w prezencie?

 In Poradnik

Alkohol w prezencie – sam czy w zestawie?

Dobry trunek nie jest zły – zwłaszcza jako pomysł na prezent. Alkohole to podarki uniwersalne, które chętnie wręczamy bliskim czy kontrahentom. Trzeba jednak wiedzieć, jakie trunki wypada dać w prezencie, a z których lepiej zrezygnować. I najważniejsze – czy alkohol może być podarkiem samodzielnym czy lepiej wybrać bogatszy zestaw świąteczny?

Jakie alkohole na prezent?

W przypadku naszych bliskich wybór alkoholu na prezent jest o tyle łatwy, że znamy upodobania osoby obdarowywanej. Jeśli chodzi o klientów, to lepiej postawić na powszechnie lubiane alkohole. Takim uniwersalnym trunkiem jest wino. Wręczamy tylko odmiany wysokiej jakości, wyprodukowane w kraju słynącego z winiarskich tradycji. Jako prezent dla kontrahenta polecamy lekkie wina hiszpańskie, włoskie odmiany o głębokim smaku oraz nie tak popularne, ale równie wspaniałe wina z Portugalii.

Mocniejsze trunki

Z mocniejszych alkoholi możemy wybrać wódkę – tylko nie tę zwyczajną, ale wysokogatunkową, o specjalnym smaku albo domową nalewkę. Do tego kryształowa, unikatowa butelka i elegancki prezent jest gotowy. Wiele osób ceni sobie dobrą whisky. Ten trunek prezentuje się wykwintnie nawet w dość skromnym zestawie. Alkoholem dość rzadko spotykanym, a dzięki temu wyjątkowym, jest miód pitny. Natomiast podarkiem z najwyższej półki, klasą samą w sobie i prezentem, który przyćmiewa wszystko jest zestaw z francuskim szampanem.

Alkohol w zestawie – dlaczego warto?

Odpowiedź na to, czy alkohol powinien być dawany sam czy w zestawie, zależy od tego, jakie wrażenie chcemy wywrzeć na odbiorcy. Jeśli trunek jest naprawdę wysokiej jakości, wystarczy ładne opakowanie. Możemy wybrać na przykład butelkę zapakowaną w ładną, poręczną skrzyneczkę. Jednak dodatki znacząco uświetnią prezent. Dlatego polecamy zestawy świąteczne, które składają się z trunku i dobranych do niego przysmaków. Smak wina idealnie komponuje się z belgijskimi czekoladkami czy figami z Hiszpanii. Do wódek dodaliśmy wytrawne przysmaki, zaś whisky zostało uzupełnione o dodatki o równie mocnym, zdecydowanym smaku, jak na przykład gorzka czekolada oraz trufle. Zestawy z szampanem posiadają iście wykwintne delikatesy – pralinki, bombonierki oraz orzechy zatopione w miodzie. Takie świąteczne zestawy to gwarancja udanego prezentu.

 

Recent Posts
Napisz do nas!

Napisz do nas, a odpowiemy najszybciej jak się da!